Проблем за Интер, се повреди Брозовиќ

Хрватскиот репрезентативец Марсело Брозовиќ мораше да ја напушти играта по само 18 минути на гостувањето во Австрија поради повреда на мускулот.

Прегледите покажаа дека станува збор за мускулна повреда, која ќе го извади од терените 2 до 3 недели.

Ова е голем проблем за Интер, кој има тежок распоред во октомври, вклучително и двомеч со Барселона во Лигата на шампионите.

Интер не ја започна добро оваа сезона, веќе има три порази, а Брозовиќ е еден од најважните играчи во тимот на Инзаги.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...