Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент
↓↓↓


Баерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер, но во овој натпревар се повреди Серж Гнабри.

Гнабри ќе отсуствува од терените неколку недели откако се здобил со скршеница на левата рака.

Повредата Гнабри ја заработи со сударот со Јоханес Шченек, голманот на Минстер.

„Серж ќе мора да оди на операција и ќе отсуствува неколку недели“, потврди тренерот на Баерн, Томас Тухел.

Ова значи дека Гнабри нема да може да му помогне на Баерн во натпреварите од Бундеслигата и во Лигата на шампионите, но нема да биде на располагање ниту на селекторот на Германија, Нагелсман за октомврскиот циклус во кој Германците ќе играат пријателски натпревари со САД и Мексико.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...