Принцот Вилијам пред Кејт се допишувал со поп-пејачката, но ја извисил

Поп-пејачката Бритни Спирс (40) уживала во романса преку онлајн пораки со принцот Вилијам (40) додека сè уште била на врвот на славата, но тие пораки никогаш ништо не значеле, пишува „Сан“.

Пејачката претходно проговори за размена на пораките со најстариот син на кралот Чарлс Трети (73) во текот на раните 2000-ти. Водителот на британската телевизиска емисија на Френк Скинер му раскажала во 2002 година за пријателството со принцот Вилијам. Бритни тогаш имала 20 години.

– Разменивме неколку мејлови и тој требаше да дојде некаде да ме види, но не успеа – рекла Бритни.

Водителот потоа ја прашал дали ја воодушевил принцот Вилијам, на што таа одговорила потврдно. Во тоа време, магазинот „Сан“ објави дека принцот одлучил наместо тоа да оди на лов на лисици.

Во меѓувреме, кралскиот биограф Кристофер Андерсен претходно сподели детали од онлајн разговорот на Бритни и Вилијам. Во својата книга „Браќа и сопруги: Внатре во приватниот живот на Вилијам, Кејт, Хари и Меган“ (Brothers and Wives: Inside the Private Lives of William, Kate, Harry and Meghan), тој раскажал како „се обидувале да се спојат уште кога биле млади“.

– Вилијам и Бритни се обидоа да се најдат додека беа млади. Многупати се слушнаа по телефон, но не се сеќавам дека некогаш успеале да се сретнат заедно во тој период – напиша Андерсен.

 

Бритни во тоа време беше во врска со колегата поп-ѕвездата Џастин Тимберлејк (41). Во меѓувреме, во 2003 година, Вилијам ја запознал Кејт Мидлтон (40). Двојката имаше кралска венчавка во април 2011 година.

Спирс во меѓувреме раскинала со Џастин Тимберлејк на крајот на 2002 година. Пејачката се омажила за својата љубов од детството Џејсон Ален Александар, а бракот траел само една година. Потоа се омажила за танчарот Кевин Федерлајн со кој добила две деца – Шон Престон (15) и Џејден (16). Тие се разведоа во 2007 година.

Спирс го запознала својот сегашен сопруг, танчарот Сем Ашгари во 2016 година, а се венчаа во 2022.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...