Претставници на граѓанскиот сектор, експерти во различни области, професори го разгледуваат францускиот предлог

Со претставниците на граѓанскиот сектор, експерти во различни области, професори, политички аналитичари дискутиравме за европскиот предлог за просперитет на нашата земја, информираше преку својот Фејсбук профил премиерот Димитар Ковачевски.

-Благодарен сум што секој дава придонес во овие клучни моменти за државата со својата експертиза и богато искуство. Владата партнерски низ дијалог и консултации носи одлуки во интерес на иднината на сите граѓани на Република Северна Македонија, напиша премиерот.

За тоа дали овој предлог ќе оди на рефернедум Ковачевски на денешната прес-конференција рече дека ова е предлог кој оди во Собрание во согласност со уставното уредување нанашата држава, а дека ние како држава сме се определиле дека сакаме и стратешка цел ни е членство во ЕУ.

ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...