Претседателот на ПСЖ: Никогаш не преговаравме со Зидан

ПСЖ денес официјално го претстави новиот тренер Кристоф Галтие, кој ќе ги води „светците“ во следните две години.

На пресконференцијата претседателот Ал Келаифи повторно мораше да одговара на прашање за Зинедин Зидан, за кого медиумите тврдеа дека е прв избор за тренер.

„Дури кога новиот тренер е тука, продолжувате да прашувате за Зидан. Го обожавам Зизу како фудбалер и тренер, но никогаш не преговаравме со него. Галтие беше нашиот прв избор и од првиот ден сакавме да го доведеме. Еве го, тука е и имаме голема доверба во него“, изјави Ал Келаифи.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...

Џабе милијардите: На натпревар во Саудиска Арабија присуствуваа 61 гледач

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQСаудиска Арабија вложува милијарди во фудбалот и веќе во лигата во оваа земја...