Претпладне сончево, попладне дожд, грмежи и засилен ветер

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во источните и особено во југоисточните делови процесите ќе бидат поинтензивни во форма на краткотрајно невреме.

Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 18, а максималната ќе се движи од 24 до 30 степени. УВ=6

Во Скопје и во околината ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. а од крајот на денот со услови за нестабилност со пороен дожд и услови за грмежи.

Минималната температура ќе биде околу 16, а максималната ќе достигне 28 степени.

Денеска кон крајот на денот и во текот на ноќта кон понеделник ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Особено во југоисточните делови процесите ќе бидат поинтензивни и повремено во форма на краткотрајно невреме.

Во понеделник претпладне се уште ќе има услови за локален дожд, а потоа времето ќе биде претежно стабилно со постепен пораст на дневната температура.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...