Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент
↓↓↓


Ламин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона, „Ла Масија“.

Јамал има 16 години, но неговиот квалитет е неспорен, па Чави реши оваа сезона да му даде шанса во првиот тим.

Вечерва Барселона игра против Севиља, а Јамал е во стартниот тим и ќе игра против Серхио Рамос.

Пред седум години 9-годишниот Јамал беше дете маскота и излезе со Серхио Рамос во „Ел Класико“.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...