Познати сите шешири за ждрепката во групната фаза од Лигата на шампионите

Денешните натпревари ќе ги дадат и последните три учесници од плеј-офот во Лигатан а шампионите, а веќе се знае како ќе изгледаат сите шешири за ждрепката која ќе се одржи во Истанбул.

Како што е познато шампионите од најсилните лиги одат во првиот шешир, а од вториот шешир се гледа само коефициентот на УЕФА, па така ништо послаб од првиот не е и вториот шешир.

ПРВ ШЕШИР: Реал Мадрид, Ајнтрахт Франкфурт, Манчестер Сити, Милан, Баерн, ПСЖ, Порто, Ајакс

ВТОР ШЕШИР: Барселона, Атлетико Мадрид, Севиља, Ливерпул, Челзи, Јувентус, РБ Лајпциг, Тотенхем

ТРЕТ ШЕШИР: Борусија Дортмунд, Интер, Наполи, Шахтјор, РБ Салцбург, Бенфика, Спортинг Лисабон, Баер Леверкузен

ЧЕТВРТИ ШЕШИР: Олимпик Марсеј, Клуб Бриж, Селтик, Макаби Хаифа, Викторија Плзен, Динамо или Боде, ПСВ или Ренџерс, Трабзонспор или ФК Копенхаген.

ПОСЛЕДНИ

Американците обезбедија „Гепарди“ – самоодни противвоздушни системи што итно ѝ се потребни на Украина

Американската војска и додели на компанија со седиште во Флорида договор вреден нешто повеќе од 118 милиони долари за снабдување на украинската војска дополнителни...

Пендаровски на инаугурација на Ердоган

Претседателот Стево Пендаровски, на 3 јуни 2023 година, сабота, во Анкара ќе присуствува на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот на Турција,...

СДСМ: Мицкоски стои пред одлука, дали ќе ја поддржи европската иднина или ќе го следи патот на Груевски

По 17 години чекање, нашата држава ги започна преговорите со ЕУ и има историска шанса за брз напредок во евроинтеграциите. За реализација на оваа...

Османи и Агелер со заедничко видеообраќање за годишнината од стратешкиот дијалог: Претстојат тешки одлуки, но САД се вашиот најголем пријател, порача амбасадорката

Како стратешки партнери ни претстојат бројни активности со цел адресирање на предизвиците на земјава како што е натамошното зајакнување на нашиот автентичен модел на...