Позната платата на Ибрахимовиќ од новиот договор со Милан

Златан Ибрахимовиќ (40) ќе потпише нов едногодишен договор со Милан.

Легендарниот шведски напаѓач сака кариерата да ја заврши во дресот на „росонерите“, а тоа ќе биде веројатно и така затоа што на крајот од годината Ибрахимовиќ ќе го прослави неговиот 41. роденден.

Раководството на клубот од „Сан Сиро“ одлучи да го продолжи договорот со Златан во новата сезона. Иако се свесни дека неколку месеци нема да може да сметаат на него поради тешката повреда на коленото, понуден му е договор во знак на балгодарност.

Познато е и колкава ќе биде платата на Ибра во новиот договор. Се согласил Ибра на огромно намалување, па така за неговата последна сезона ќе добие два ипол милиони евра. Треба да се се спомене дека Златан по враќањето во 2020 имаше плата од седум милиони евра.

Со оглед на тоа дека и претходно одигра две сезони за Милан вкупно постигна 92 гола на 159 натпревари.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...