Потврдено: Ибрахимовиќ стави потпис на нов договор

Златан Ибрахимовиќ и покрај тешката операција одлучи да ја продолжи кариерата и денес стави потпис на нов договор со Милан.

41-годишниот напаѓач стави потпис на едногодишен договор со „росонерите“ тежок 1,5 милиони евра плус бонуси поврзани со личните достигнувања.

Ибрахимовиќ веднаш по завршувањето на сезоната го оперираше коленото и ќе биде надвор од терените до јануари.

Меѓутоа, Милан му даде можност да ја продолжи кариерата бидејќи е исклучително важен дел од тимот, не само на теренот туку и во соблекувалната.

Ибра денес стави потпис на нов договор и ќе го пропушти првиот дел на сезоната, до ноември кога ќе почне Мундијалот,а  се очекува да се врати на терените во јануари.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...