Потпиша нов договор со Барселона со клазула од милијарда евра, па замина на позајмица

Барселона утрово објави дека Нико Гонзалес го продолжил договорот до 2026 година и дека неговата откупна клазула ќе изнесува милијарда евра.

Исто така, Каталонците потврдија дека Гонзалес една сезона ќе помина во Валенсија, иако позајмицата неп редвидува никаква опција за откуп. Значи, на младиот играч за врска сериозно сметаат во иднина.

Целта е да се развива на „Местаља“ и да добие поголема минутажа бидејќи минатата сезона малку играше, а и во сегашната ситуација клубот не може да му гарантира повеќе минути од минатата сезона.

Нико се надева на минутажа кај Џенаро Гатузо, а Чави верува дека ќе се врати уште подобар.

„Се надевам дека ќе ни се врати уште подобар“, изјави стратегот на Барселона на вчерашната прес-конференција.

Џенаро Гатузо порача дека Нико е токму она што и треба на Валенсија, додека ниту самиот играч немаше ништо против преселба на „Местаља“.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...