Потер: Преземањето на Челзи е вистински потег за мене!

Грем Потер пред неколку дена и официјално стана нов менаџер на Челзи, каде ќе го наследи Томас Тухел.

Потер во последните неколку години до голем успех го водеше Брајтон, па беше за очекување дека ќе пристигне понуда од голем клуб.

Потер се одлучи да го напушти Брајтон кога пристигна понудата од Челзи и смета дека го направил вистинскиот потег.

„Ова беа одлични три години во клубот, години кои ми го променија животот. Некогаш во фудбалот работите се случуваат спонтано, па не можете да бидете подготвени за тоа.“

„Во овој момент од кариерата, трансферот во Челзи го сметам за вистиски потег, подготвен сум да одговорам на овој предизвик и чекорите кои ми следуваат во новиот клуб“, истакна Потер.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...