Постигнат договор: Родриго во Реал до 2028 година!

Бризилскиот фудбалер Родриго после одличната сезона постигна договор за продолжување на договорот со Реал Мадрид, открива „Марка“.

Тој има договор со Реал до јуни 2025 година, но клубот сака да го награди за добрите партии и му понуди подобар договор.

Бразилецот ќе се обврзе на верност до „кралевите“ до 2028 година, а во новиот договор на ќе има откупна клаузула од 1 милијарда евра.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Родриго во моментов заработува 4 милиони евра, а со новиот договор ќе добие 7 милиони евра по сезона.

Родриго одигра добра сезона, постигна 9 гола и 10 асистенции, но имаше клучна улога во освојувањето на Лигата на шампиони.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...