Постигнат договор: Барселона и Чави добиваат уште едно засилување

Долго време се водат преговори помѓу Барселона и Челзи за трансфер на Шпанецот Маркос Алонсо.

Денес Челзи го потврди Марк Кукуреља, па овој трансфер широко ги отвори вратите за заминување на Алонсо од „Камп Ноу“. Преговорите се веќе во завршна фаза и се очекува 31-годишникот наскоро да биде новото засилување на екипата на Чави.

Интересно е што Алонсо е дете на Реал Мадрид од каде што во 2010 година замина во Англија во тимот на Болтон. Пред да заигра за Челзи настапуваше и во Италија за екипата на Фиорентина.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Пендаровски на инаугурација на Ердоган

Претседателот Стево Пендаровски, на 3 јуни 2023 година, сабота, во Анкара ќе присуствува на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот на Турција,...

СДСМ: Мицкоски стои пред одлука, дали ќе ја поддржи европската иднина или ќе го следи патот на Груевски

По 17 години чекање, нашата држава ги започна преговорите со ЕУ и има историска шанса за брз напредок во евроинтеграциите. За реализација на оваа...

Османи и Агелер со заедничко видеообраќање за годишнината од стратешкиот дијалог: Претстојат тешки одлуки, но САД се вашиот најголем пријател, порача амбасадорката

Како стратешки партнери ни претстојат бројни активности со цел адресирање на предизвиците на земјава како што е натамошното зајакнување на нашиот автентичен модел на...

Чави откри кога Меси ќе донесе одлука каде да продолжи

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7ITренерот на Пари Сен Жермен, Кристоф Галтие на...