Поставен црвен татран врз асфалтираните патеки во Градски парк, Шилегов: Run Forest, run….

На патеката во Градскиот парк која пред неколку дена беше асфалтирана ставен е црвен тартан.

Поранешниот градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов повторно даде свој коментар во врска со новиот изглед на патеката.

Фото: Град Скопје/К. Попов (СДК)

-Сега уште Форест Гамп ни фали да трча околу за да се докомплетира циркузот !Run Forest, run …

ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...