Посета на шпанскиот премиер, Груби: Ја зајакнуваме политичката и економската соработка во време на енергетска криза

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби заедно со премиерот, Ковачевски и владината делегација денеска го пречекаа шпанскиот премиер, Педро Санчез Кастехон.

May be an image of 7 people, people standing and outdoors

Шпанскиот премиер упати честитки до Владата и до граѓаните на земјата за почетокот на преговорите со Европската Унија, достигнување кое отсекогаш ja имало големата поддршка од Шпанија.

May be an image of 7 people, people sitting and people standing

Остануваме фокусирани на зајакнување на билатералната политичка и економска соработка, која е од огромно значење во време на глобалната енергетска и економска криза, пишува Груби.

May be an image of 7 people, people standing and indoor

 

 

 

ПОСЛЕДНИ

Руските пропагандисти со лажно видео ги „закопуваат“ паднатите украински војници во биоразградливи мешунки

Руските пропагандисти измислија ТВ сторија наводно направена од каналот 1+1. Масовните медиуми во Кремљ, сметките на Фејсбук на кинески јазик, каналите на Z-Telegram, проруските сметки на Тик-Ток и некои сајтови на англиски...

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...