„Порачајте им да не го предаваат народот“:На Твитер се споделуваат броевите на пратениците од власта

На социјалната мрежа Твитер се споделуваат телефонските броеви на пратениците од власта, а потоа им се порачува „да не го предаваат народот“.

Ова се случува во пресрет на утрешната пленарна седница на македонското собрание на која ќе биде разгледуван „францускиот предлог“.

Од листата се изоставени броевите на кои може да се контактираат пратениците од ЛДП, ДОМ и ДС кои во изминатиот период изразија резерва околу можноста да го поддржат предлогот.

Доколку броевите се вистинити, на ред е реакција од МВР.

ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...