Понижување од англиските навивачи за Мегваер

Репрезентацијата на Англија вчера во последното коло од Лигата на Нации одигра 3:3 против Германија.

Англија во ова издание од Лигата на Нации е најголемото разочарување бидејќи никој не очекуваше оваа селекција да испадне во Лигата Б. Во групата покрај Англија беа Германија, Италија и Унгарија и очекувањата беа Англичните да се борат за првото место, но на крајот завршија последни и тоа без ниту една победа.

Вчерашниот натпревар против Германија се играше на „Вембли“, но Англија не можеше да дојде до победата. Иако направија одличен пресврт откако губеа со 2:0 на крајот Германија во самиот финиш со голот на Хаверц дојде до 3:3.

Навивачите немаа милост кон играчите, а посебно на мета беше Хари Мегваер. Мегваер долго време е критикуван за настапите во Манчестер Јунајтед. Вчера дефанзивецот доби свирежи уште пред почетокот на натпреварот на загревањето.

Ситуацијата за него дополнително се влоши кога во 52. минута направи пенал. Мегваер претходно поради лошите настапи го изгуби местото во Манчестер Јунајтед, меѓутоа Герет Саудгејт очигледно уште му верува.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...