Покетино: Мбапе не го смисли проектот на ПСЖ во кој немаше место за мене

Поранешниот тренер на ПСЖ, Маурисио Покетино истакна дека Килијан Мбапе не бил тој кој барал негово заминување.

Медиумите шпекулираа дека одличниот напаѓач кој неодамна го продолжи договорот со ПСЖ бил иницијатор Аргентинецот да ја напушти клупата на шампионот на Франција.

Меѓутоа Покетино тие информации ги демантираше и порача дека одлуката за негово заминување е само одлука на челниците на клубот.

„ПСЖ направи се за да го задржи Мбапе и јас секако се согласував со таквата одлука. Станува збор за еден од најдобрите играчи во светот. Меѓутоа, тој не го смисли новиот проект во кој немаше место за мене. Одлуката ја донесоа тие кои го водат клубот, а не Мбапе“, изјави Покетино.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...