Погреши ли Гвардиола? Жесус игра во супер форма за Арсенал

Манчестер сити летово се откажа од Габриел Жесус затоа што Пеп Гвардиола го доби Ерлинг Халанд, но Бразилецот игра одлично во дресот на Арсенал.

Жесус постигна дури седум гола за Арсенал пред стартот на новата сезона, а само на денешниот меч против Севиља постигна хет-трик.

Арсенал за услугите на Жесус плати 52 милиони евра, а тренерот Микел Артета го гледа како важен дел од неговата екипа со која ќе го нападне врвот во Премиерлигата.

Навивачите се надеваат дека Жесус ќе ја пренесе одличната форма и во англискиот шампионат, па наскоро ќе видиме бидејќи првенството почнува следната недела.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...