Погледнете ја трансформацијата на Педри 📸

Поради повредата на мускулот младиот Педри мораше прерано да стави крај на минатата сезона, а тоа беше проблем и за Барселона.

Сега Педри се појави на подготовките за новата сезона, а многумина ја забележаа неговата промена во физичката спремност. Очигледно е дека Педри за време на повредата поминал многу време во теретана и добил на мускулна маса, па еве како изгледа во споредба со претходно.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...