По заминувањето на Потер Брајтон ќе го води актуелен играч!

Oд денес Грем Потер и официјално стана тренер на Челзи, па Брајтон остана без тренер.

Во таква ситуација клубот се одлучи за еден необичен потег за натпреварот со Бормут во Премиер лигата. Клубот на овој натпревар ќе биде предводен од актуелниот играч Адам Лалана.

Лалана ќе работи на подготовката на натпреварот заедно со менаџерот на вториот тим на Брајтон Ендри Крофтс.

Во овој момент Лалана е повреден и не е во можност да игра, па ќе се обиде на ваков начин да биде од корист. Свеото искуство во Премиер лигата ќе го искористи да помогне на соиграчите.

Брајтон е во потрага по нов менаџер, меѓутоа засега нема најави кога би пристигнал.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...