По стапките на Таравари, Беса се „претопи“ во ВМРО!

Првиот човек на Движењето Беса и градоначалник на општина Тетово, Билал Касами, призна дека по распадот на коалицијата со СДСМ, веднаш коалицирале со ВМРО-ДПМНЕ на Христијан Мицкоски, истото денеска го официјализираше, со силна поддршка на антиалбанските и антиевропските членови на ВМРО-ДПМНЕ, информира index.mk.

Освен што ја следи и поддржува антиевропската политика, првиот човек на Движењето Беса слепо ги следи и политиките што ги води првиот човек на Гостивар.

По Таравари и неговите совети, Касами наводно ја наградил ВМРО-ДПМНЕ со три директорски места, кои со доаѓањето на Касами пуштил корен во Општина Тетово.

Да потсетиме, ВМРО-ДПМНЕ во општина Тетово пред овој договор со Беса имаше секретар на општината и заменик директор на едно од јавните претпријатија, функции заземени со доаѓањето на Касами.

Касами со новиот договор го засили антиевропското крило во Тетово, исто како што направи Таравари во Гостивар, кој на партијата на Мицкоски и го понуди секретарот на општина Гостивар и неколку директори на училишта и директори на компании.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...