По 3 години пауза актерот се враќа на филмското платно: Објавена прва фотографија од Џони Деп во улога на францускиот крал Луј XV

Станува збор за првата улога на Деп во последните три години, по судењето со поранешната сопруга Амбер Херд.

Француската продуцентска куќа „Why Not Productions“ ја објавила првата тизер фотографија од Џони Деп во улогата на кралот Луј XV во историската љубовна приказна на режисерот Мајвен.

Снимањето на филмот „Jeanne du Barry“ започнало во јули и ќе трае 11 седмици, а локациите го вклучуваат Версај, како и други замоци во регионот на Париз, но и во студио, пренесува „Deadline“.

Станува збор за првата играна филмска улога на Деп во последните три години, по судењето на актерот со својата поранешна сопруга Амбер Херд.

Драмата е инспирирана од животот на Жана ду Бери, последната љубовница на кралот Луј XV на дворецот во Версај, по мадам де Помпадур.

Родена во сиромаштија, таа е млада жена од работничка класа гладна за култура и задоволства, која ја користи својата неверојатна интелигенција и привлечност за да се искачи на врвот на општествените скали, една по една.

Таа станува омилена следбеничка на Луј XV, а и лудо се заљубуваат.

 

Против сите пристојности и бонтони, Жана се сели во Версај каде нејзиното доаѓање го скандализира судот.

Во актерската екипа ќе се најдат и Бенџамин Лаверне, Пјер Ричард, Мелвил Поупо, Ноеми Лвовски, Паскал Грегори и Индија Хер.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...