ПМФЛ: Алексовски донесе бод за Македонија Ѓорче Петров, Струга за првпат сезонава не победи! 🎥

Актуелниот лидер на табелата Струга Трим Лум за првпат оваа сезона не успеа да слави победи во еден прволигашки натпревар. Во деветото коло Струга ремизираше во Ѓорче против „лавовите“ 1:1.

Првото полувреме од натпреварот не донесе скоро ништо, се што видовме, видовме во вториот дел. Шабани го отвори резултатот и донесе предност за Струга.

Набрзо по тој гол Македонија Ѓорче Петров остана со играч помалку. Токму по тоа исклучување на Лемос Македонија како да започна да игра подобро, започнаа да се создаваат шанси пред голот на гостите.

Во една таква прилика добија и пенал, сепак Ермендин Адем не го реализираше. До бод Македонија Ѓорче Петров стигна со голот на Филип Алексовски кој влезе од клупата за резерви.

Со ова реми Струга стигна до 25 бодови со кои ќе остане лидер на табелата, во Ѓорче стигнаа до деветиот бод после осум натпревари.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...