Пиоли: Скудетото треба да биде почеток на победнички циклус

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли смета дека освоената титула треба да биде почеток и тимот да продолжи да расте.

„Следниот понеделник ги започнуваме подготовките со голем ентузијазам. Постигнавме нешто специјално, но тоа треба да биде само почетна точка. Знаеме дека не чека тешка сезона во Италија и Европа, но нашата намера е да започнеме победнички циклус“, изјави Пиоли.

„Веќе ми недостасуваат играчите и едвај чекам да заврши одморот. Јас исто така се развивам како тренер заедно со тимот и верувам дека ќе имаме добра сезона“, додаде Пиоли.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...