Пиоли потврди дека Ибра останува, проговори и за идните трансфери

Италијанскиот шампион Милан денес ги започна преговорите за новата сезона, а тренерот Стефано Пиоли ја одржа првата пресконференција.

Пиоли посочи дека има млад тим кој очекува оваа сезона додатно да се подобри и потврди дека Ибрахимовиќ ќе потпише нов договор.

„Убеден сум дека никој од моите фудбалери не го достигнал максимумот и очекувам оваа сезона да бидат уште подобри, а со самото тоа да бидеме посилни и како тим. Треба да доведеме играчи кои ќе бидат функционални на нашиот стил на игра. Се врато Побега кој минатата сезона во Торино одигра фантастично, а Адли сигурно ќе биде добро засилување за тимот“, изјави Пиоли.

„Ибрахимовиќ добро се опоравува од повредата. Се слушнав со него утрово и очекувам се уште да работам со него. Тој преговара за нов договор, но јасно е дека му следува пауза поради операцијата“, додаде тренерот на „росонерите“.

„Пауло Дибала или Де Кетелар? Зборуваме за двајца различни играчи, но јас знам дека имаме одлични директори кои ќе го направат вистинскиот избор за да се засили тимот“, одговори Пиоли.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...