Пикси ги насмеа новинарите: Што ме прашувате мене за Халанд?!

Репрезентацијата на Србија вчера ја совлада Шведска со 4:1 и така остана во пласман за елитниот дел од Лигата на Нации.

Во последното коло Србите ќе имаат тешка задачата затоа што ќе гостуваат во Осло против Норвешка која е предводена од Ерлинг Халанд. Пикси од новинарите пред оваа средба беше запрашан како ќе го запрат Халанд.

„Зошто ме прашувате мене? Јас не играм. Ако играв ќе ви одговорев. Морате да ги прашате играчите. Халанд е играч со одлични квалитети и ќе направиме се за да го запреме. Се надевам ќе најдеме начин како да го сториме тоа“, одговори селекторот на Србија.

Засега тој е задоволен од тоа како изгледа неговата репрезентација.

„Ова е фудбалот што сакам да го гледам во нашата репрезентација. Против Норвешка нема да менуваме многу, ќе излеземе на терен со нашата филозофија, па подобриот нека победи“, изјави Пикси.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...