Педри го избра бројот на Иниеста во Барселона

Талентираниот играч за врска на Барселона, Педри избра нов број за следната сезона.

19-годишниот плејмејкер го избра „осумнката“ која има легендарен статус на „Камп Ноу“.

Во првите две сезони на „Камп Ноу“ тој го носеше дресот со број 16, но после заминувањето на Дани Алвеш одлучи да ја земе „осумката“.

Дресот со овој број беше носен од многу легенди на Барселона како Христо Стоичков и Андрес Иниеста, а сега таа чест ќе ја има Педри.

ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...