„Pеace Festival“ за прв пат оваа година во Скопје !

Првото издание на „ Peace Festival“  кој ќе се одржи оваа сабота на 13 август на плоштадот „Скендербег“ во Скопје со почеток во 21 часот,годинава ни ги носи познатите имиња од албанската музичка сцена како: Мајк, Фифи, Нора Истрефи, Луми Б, Кида, Ермал Фејзулаху, а од македонската музичка сцена присутните ќе ги забавува, младата Антониа Гиговска.

„Peace Festival“ под мотото – „ Дојдете сите да славиме заедно“ се одржува по повод годишнината од Охридскиот рамковен договор како и почеток на преговорите за членство на Република Северна Македонија во Европската Унија.

May be an image of 5 people and text

ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...