Пациентка од психијатриската болница во Демир Хисар тешко повредена откако испаднала од болничко возило

Настанот за кој денеска информира СВР Битола се случил синоќа нешто по полноќ. Имено 43 – годишната пациентка на психијатриската болница во Демир Хисар се здобила со тешки телесни повреди откако испаднала од болничкото возило марка „Рено“ со битолски регистерски ознаки, кое ја транспортирало болната кон Битола. Настанот се случил на крстосницата за с. Кутретино. 

Возилото го управувал вработен во демирхисарската психијатриска болница, 34 годишно лице со иницијали И.Д. соопшти МВР. Во  возилото имало и медицинска сестра.

При контрола на повредената пациентка во Клиничката болница во Битола, и биле констатирани тешки телесни повреди, се наведува во полициското соопштение. 

Увид на местото на настанот извршил тим од полициската станица во Демир Хисар. 

ПОСЛЕДНИ

Парите прават чуда: Меси, КР и Бензема играат за ист клуб во Лигата на шампионите во сезоната 2023/24?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд почетокот на јуни, сопственикот на Њукасл Јунајтед е и мнозински акционер на четири водечки клубови во Саудиска...

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...