Озил го напушти Фенербахче и се сели во градскиот ривал

Месут Озил е слободен агент откако Фенербахче му го раскина договорот по барање на новиот тренер Јорге Жезус. 

Озил имаше договор со Фенербахче до 2024 година, но Жесус не смета на него, па клубот му го раскина договорот за да заштеди на неговата плата.

Озил нема играно од 20 март, кога беше исфрлен од тимот бидејќи не бил во добра физичка состојба.

Тој претходно го раскина договорот и со Арсенал, а не успеа да ја оживее кариерата ниту во Фенербахче. Турските медиуми тврдат дека е најблиску до преселба во Башакшехир, клуб поврзан со турскиот премиер Ердоган, со кој Озил има одлични односи.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...