Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент
↓↓↓


Фудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.

Белгиецот со околу 460.000 евра неделна плата е на врвот пред својот клупски колега Ерлинг Халанд, чија плата изнесува 430.000 евра неделно.

Третото место според приходите го делат најдобриот играч на Ливерпул, Мохамед Салах и играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Касемиро со околу 400.000 евра неделно.

Потоа следуваат Рафаел Варан со плата од 390.000 неделно, додека Рахим Стерлинг е единствениот играч на Челзи на оваа листа со 375.000 евра.

Неделно околу 350.000 евра заработуваат фудбалерите на Манчестер Сити, Џек Грилиш и Бернардо Силва, како и напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд. 

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...