Откриено зошто актерката Сандра О присуствуваше на погребот на кралицата (ФОТО)

Актерката позната како Сандра О ги изненади обожавателите кога се појави на погребот на кралицата Елизабета Втора.

Сандра е најпозната по улогата на Криситна Јанг во серијата „Вовед во анатомија“.

Сепак, таа беше на погребот не само затоа што е позната, туку затоа што беше прогласена за Офицер на редот на Канада во јуни оваа година, втора највисока цивилна чест во земјата.

Имено, титулата кралицата ја осмислила во далечната 1967 година, а била создадена во чест на луѓето кои имале „вонредни достигнувања, служеле на нацијата и биле посветени на заедницата“.

Канадско-корејската актерка присуствуваше на испраќањето како дел од канадската делегација предводена од премиерот Џастин Трудо и неговата сопруга Софи Грегори Трудо.

Обожавателите на актерката го изразија своето изненадување на социјалните мрежи што ја видоа актерката на погребот.

Актерката беше една од 2.000 луѓе, вклучувајќи светски лидери, членови на кралското семејство и познати личности, кои се собраа за да ѝ оддадат почит на кралицата во Вестминстерската опатија.

ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...