Осми ден протест против францускиот предлог, демонстрантите тргнаа кон Министерството за правда

Вечерва во 19 часот започна осмиот последовател протест против францускиот предлог. Како и претходните денови, демонстрантите се собираат пред зградата на Владата, од каде што маршираат низ центарот на градот.

Тие поминуваат пред зградата на Министерството за правда, од каде што се упатуваат кон последната точка – Собранието.

Се пејат патриотски песни и можат да се слушнат пораките: „Оставка“, „Бујар Османи оди си од тука“, „Македонија“, „Никогаш Северна, само Македоцнија“. ;оже да се забележи дека присутни се членовите на потесното раководство на Левица.

Протестите се поддржани и од опозициската ВМРО-ДПМНЕ и се под мотото „Ултиматум НЕ благодарам“.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...