Оштетени неколку автомобили од паднати дрва во Козле

По пријава од граѓани евидентирани се штети по невремето кое вчера го зафати градот и територијата на општина Карпош.

-За време на силното невреме што зафати делови од Скопје падна дрво во населбата Козле спроти студентскиот дом Гоце Делчев на улицата Јури Гагарин. Екипи на Општина Карпош веднаш излегоа на лице место и го расчистија теренот, информираат од општина Карпош.

ПОСЛЕДНИ

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...

Руските окупатори не им дозволуваат на жителите на Севастопол да влезат во засолништето за бомби за време на тревога

Во септември, вооружените сили на Украина извршија неколку прецизни ракетни напади врз руски воени објекти во анектираниот Севастопол. За време на воздушниот напад во...