Општина Чешиново – Облешево го организирала денешниот протест на оризопроизводителите? (ФОТО)

Дали општината Чешиново – Облешево стои позади денешниот протест на дел од оризопроизводителите кои го блокираа регионалниот пат Штип-Кочани е прашањето кое се поставува во јавноста откако на социјалните мрежи се појави документот за пријава на протестот кој е испратен токму од општината.

Градоначалник на општината Чешиново-Облешево е Далибор Ангелов од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, со што се поставува прашањето дали опозицијата со искористување на маките на оризопроизводителите се обидува да предизвика притисок на власта.

На овој начин, се чини, ВМРО-ДПМНЕ преку земјоделците се обидува да изврши притисок и да ја оцрнат власта.

ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...