Џони Деп заработи милиони од продажба на слики

Американскиот глумец Џони Деп вчера продаде колекција портрети на холивудски и рок-ѕвезди, коишто сам ги изработил и ги посветил на неколку познати личности.   Тој сликите ги продал за 3,5 милиони евра. А, на Инстаграм напиша дека ги насликал од слики што ги имал на компјутерот, па ги продал преку „Касл фајн арт“ (Castle Fine Art) – мрежа галерии во Велика Британија. Колекцијата се вика „Пријатели и херои“ (Friends and Heroes) и е посветена на оние кои Деп ги запознал и / или кои го инспирирале. На сликите се ликовите на Боб Дилан, Елизабет Тејлор, Ал Пачино и Кит Ричардс. Галеријата објави дека ниивната интернет-страница, која нуди и 780 други дела на продажба, е преполна со барања од купувачи. Добитниците платиле 17.800 евра за комплетот од четири слики, или во просек – 4.700 евра за еден портрет. 

 

ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...