Оливер Кан: Роналдо не се вклопува во филозофијата на Баерн

Со денови наназад летово се шпекулира за иднината на Кристијано Роналдо.

Португалецот сака да замине од Манчестер Јунајтед, но не може да пронајде адекватна понуда. Со името на Роналдо се поврзуваа повеќе клубови, еден од нив беше и Баерн Минхен, но од германскиот клуб неколку пати веќе ги демантираа тие информации.

Оливер Кан сега истакна дека Роналдо не се вклопува во филозофијата на Баерн Минхен.

„Разговаравме за Роналдо, за мене тој е еден од најдобрите фудбалери на сите времиња. Сепак и покрај тоа што многу го цениме заклучивме дека во овој момент не се вклопува во нашата филозофија“, изјави Кан.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...