Официјално: Јувентус го вратил Погба за 2.5 милиони евра

Пол Погба ова лето се врати во Јувентус, а откако ги помина лекарските прегледи потпиша договор со клубот од Торино.

Утрово Јувентус и официјално го потврди трансферот. Во соопштението „старата дама“ потврди дека Погба потпишал договор до јуни 2026 година.

Јувентус Погба го напушти во 2016 година за да се пресели во Јунајтед за рекордни тогаш 105 милиони евра. Во Торино се враќа само за провизија од 2.5 милиони евра.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

СДСМ: Мицкоски стои пред одлука, дали ќе ја поддржи европската иднина или ќе го следи патот на Груевски

По 17 години чекање, нашата држава ги започна преговорите со ЕУ и има историска шанса за брз напредок во евроинтеграциите. За реализација на оваа...

Османи и Агелер со заедничко видеообраќање за годишнината од стратешкиот дијалог: Претстојат тешки одлуки, но САД се вашиот најголем пријател, порача амбасадорката

Како стратешки партнери ни претстојат бројни активности со цел адресирање на предизвиците на земјава како што е натамошното зајакнување на нашиот автентичен модел на...

Чави откри кога Меси ќе донесе одлука каде да продолжи

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7ITренерот на Пари Сен Жермен, Кристоф Галтие на...

Ништо од Баерн: Роналдо откри каде ќе игра следната сезона

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IИако се поврзуваше со враќање во Европа, поточно...