ОФИЦИЈАЛНО: Салах потпиша нов договор со Ливерпул!

Мохамед Салах стави крај на сите шпекулации и потпиша нов договор со Ливерпул со важност до 2025 година.

Иако во претходниот период постоеа најави дека Салах сака да ја промени средината, сепак со ова станува јасно дека тој ќе продолжи да испишува историја во Ливерпул.

„Се чувствувам одличен, среќен сум што ги освоив сите трофеи тука. Ова е убав ден, конечно се е завршено“, изјави Салах по потписот.

Долго време се водеа преговорите помеѓу Салах и Ливерпул за нов договор, а на крајот двете страни најдоа заеднички јазик. Во Ливерпул Салах пристигна во 2017 година од редовите на Рома и досега запиша повеќе од 250 настапи и постигна над 150 гола.

Салах во овој момент е и на деветото место на вечната листа на стрелци на Ливерпул.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...