Официјално: Ориги е нов фудбалер на Милан

Италијанскиот шампион Милан денес го потврди првото засилување за новата сезона, напаѓачот Дивок Ориги.

Ориги доаѓа како слободен агент од Ливерпул и стави потпис на 4-годишен договор со Милан.

Ориги треба да биде замена за Ибрахимовиќ, кој најверојатно ќе игра уште една сезона, но ќе се врати на терените во јануари после операцијата на коленото.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...