Официјално: Малдини го напушти Милан


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓


Тоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.

Италијанскиот клуб со официјално соопштение потврди дека легендата нема повеќе да ја извршува улогата на директор во клубот.

Оваа вест уште синоќа одекна како „бомба“ и беше изненадување, со оглед на фактот што Малдини беше човекот кој го врати клубот на победничките патеки.

Притоа, Малдини е легенда на клубот, но имаше различни погледи за иднината со сопственикот Гери Кардинале и дошло до недоразбирање помеѓу двајцата.

ПОСЛЕДНИ

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...

Џабе милијардите: На натпревар во Саудиска Арабија присуствуваа 61 гледач

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQСаудиска Арабија вложува милијарди во фудбалот и веќе во лигата во оваа земја...