Официјално: Анри му стана партнер на Фабргеас

Своевремено Тиери Анри беше еден од најдобрите фудбалери играјќи за Монако, Јувентус, Арсенал и Барселона.

Откако ја заврши кариерата беше аналитичар во „Скајспорт“, па тренер, работеше во Монако и Монтреал, како и во белгиската репрезентација како помошник.

Од денес има нов предизвик. Легендата на францускиот фудбал купи 1% од акциите на италијанскиот второлигаш и така му стана партнер на Сеск Фабрегас кој освен што ќе игра за Комо има и акции. Покрај Фабрегас, со Комо денес потпиша и Патрик Кутроне.

„Зборував со Фабрегас, но и со Џанлука Ѕамброта. Сеск ќе биде еден од лидерите на тимот и ќе даде значителен придонес, без разлика дали ќе биде стартер или не. Една од нашите цели ќе биде да инвестираме во заедницата на Комо“, изјави Анри.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...