Одговор од Баерн до Левандовски: Кога заминуваш од некаде вратата не се затвара со задникот

Роберт Левандовски пред неколку дена уште еднаш го критикуваше Баерн Минхен, а сега стигна одговор од директорот на Баварците Хасан Салихамиџиќ.

Левандовски во изјавата зборуваше дека од Баерн намерно го валкале неговото име со цел да биде прикажан во лошо светло пред навивачите и тие да се свртат против него.

Сега стигна одговорот од другата страна.

„Навистина не можам да го разберам Левандовски и неговите постапки. Кога бев дете тако ми ме учеше дека кога заминуваш од некаде никогаш не треба да ја затвораш вратата со задникот. Сега тој го прави токму тоа“, изјави Салихамиџиќ.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...