Од родендеска прослава на породување, Сара Мејс и Димитар добија син

Пејачката Сара Мејс синоќа се породи со своето второ дете. Сара и сопругот Димитар Атанасовски добија син, а среќната вест ја објавија на своите профили на Инстаграм.

„Добредојде Кирил, јунак наш“, напишаа Сара и Димитар во описот на фотографијата од болницата каде што се породи пејачката.

Сара и Димитар веќе ја имаат ќерката Илина.

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...