Од Примавера до врвот на светот: Интер не го заборави Пандев!

Горан Пандев објави крај на кариерата во интервјуто за „Газета“ , а потоа имаше и емотивно обраќање преку социјалните мрежи.

Пандев стави крај на кариерата долга 20 години и скоро сите години ги помина во Италија. Во тие 20 години Гранде остави голема трага на Апенините носејќи го дресот на Анкона, Специја, Лацио, Наполи, Интер, Џенова и Парма каде што ја одигра последната полусезона од кариерата.

Во Интер започна во младинските категории па така италијанскиот гигант не го заборави и го испрати во пензија со посебна порака.

„Од Примавера до врвот на светот. Ти благодариме за се Горан Пандев“, гласи порака на „нероаѕурите“.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...