Од полноќ пониски цени: Поевтинуваат и бензините и дизелот

Од полноќ се намалуваат цените на горивата одлучи Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за два денара по литар, а на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) за 1,5 денар. За три денари поевтинува и Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1).

Новите цени ќе изнесуваат:

  • ЕУРОСУПЕР БС 95 – 85,5 денари за литар;
  • ЕУРОСУПЕР БС 98 – 88 денари за литар;
  • ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 98 денари за литар;
  • Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) 94,5 денари.

Според одлуката на РКЕ, за 0,277 денари се намалува цената и на мазутот М-1 НС и еден килограм ќе се продава за 52,463 денари

ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...