Обамејанг се огласи после инцидентот

Фудбалерот на Барселона, Пјер-Емерик Обамејанг и неговата сопруга Алиша Бехагу беа ограбени во неделата во својот дом во Барселона.

Фудбалерот од Габон преживеал вистинска драма, откако напаѓачите му нанеле телесни повреди со метални шипки и му одзеле дијамти и вредни предмети.

Обамејанг и неговото семејство се преместени во хотел додека полицијата не ја заврши истрагата во нивниот дом.

„Благодарам на сите за поддршката. Во неделата вечер едни страшливци упаднаа во мојот дом и ги заплашија моето семејство и деца само за да украдат нешто. Се здобив со повреди на вилицата, но ќе се опоравам за брзо. Тешко е да се разбере и да се опише чувството дека не сме безбедни во својот дом, но јас и моето семејство ќе го пребродиме ова и ќе бидеме посилни. Благодарам за поддршката, тоа многу ми значи“, се огласи Обамејанг.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Пендаровски на инаугурација на Ердоган

Претседателот Стево Пендаровски, на 3 јуни 2023 година, сабота, во Анкара ќе присуствува на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот на Турција,...

СДСМ: Мицкоски стои пред одлука, дали ќе ја поддржи европската иднина или ќе го следи патот на Груевски

По 17 години чекање, нашата држава ги започна преговорите со ЕУ и има историска шанса за брз напредок во евроинтеграциите. За реализација на оваа...

Османи и Агелер со заедничко видеообраќање за годишнината од стратешкиот дијалог: Претстојат тешки одлуки, но САД се вашиот најголем пријател, порача амбасадорката

Како стратешки партнери ни претстојат бројни активности со цел адресирање на предизвиците на земјава како што е натамошното зајакнување на нашиот автентичен модел на...

Чави откри кога Меси ќе донесе одлука каде да продолжи

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7ITренерот на Пари Сен Жермен, Кристоф Галтие на...