Објавена последната снимка од Емилијано Сала пред авионската несреќа 🎥

Аргентинскиот фудбалер, Емилијано Сала трагично загина во јануари 2019 година во авионска несреќа, а сега е објавена снимка направена пред кобниот лет.

Сала договори трансфер од Нант во Кардиф за околу 15 милиони фунти. Се качи во приватен авион, но тој падна над Ла Манш и го загуби животот. 

 Неговото тело беше пронајдено дури две недели подоцна, а сега „Би-Би-Си“ објави снимка  пилотот на авионот Дејвид Иботсон како му вели на пријател пред летот:

„Преземав фудбалер од Кардиф, бил купен од Нант за 20 милиони фунти мислам. Ми го доверија да го превезам во еден сомнителен ‘мираж’. Нормално би имал елек за спасување помеѓу седиштата, но утре дефинитивно ќе го носам на мене, авионот е несигурен“, рекол Иботсон во пораката до својот пријател. 

ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...